Kauno tvirtovės I forte – svarbūs atradimai
Įrašo data: 2018-04-26

Visai neseniai darbuotojai, aktyviai besidomintys, kodėl Kauno tvirtovės I forto dalis yra apsemta, padarė milžinišką atradimą – rasta caro laikų pralaida po užvirtusiomis betoninėmis konstrukcijomis. Didelių pastangų dėka, vyrams pavyko atgriozdinti konstrukcijas ir pravalyti pralaidos vamzdį. Pilnai išvalius šią pralaidą, vanduo pagal nuolydį gali nutekėti į šlaitą kitoje kelio pusėje, o iš ten į Marvos upelį. Jau tą pačią dieną vanduo pastebimai nuseko. Kartu tvarkant drenažinę sistemą, fortas pastebimai greitai taptų sausesnis. Stebima, kiek smėlio ir žvyro patenka per pralaidą, ar ji nebesikemša. Tikimasi, kad šiuos darbus pavyks padaryti kaip įmanoma greičiau. Pralaidų tvarkymo darbus neprognozuojamai pakoreguoja ir pati gamta

Vandens pralaidos – tai apsauga nuo vandens apsėmimo. Forto statiniui vandens pralaida ir drenažinė sistema – itin svarbūs objektai. Jei šios sistemos netvarkingai veikia, jų nėra arba yra neatrastos, fortas gali skendėti vandenyje ilgą laiką. Ilgainiui vanduo užtvers kelią lankytojams, tuo pačiu padarydamas didelę žalą pačiam fortui, kadangi drėgmė smarkiai prisideda prie paveldo nykimo.

Šių dienų tvirtovei tokie atradimai itin svarbūs – kad fortą būtų galima išsaugoti, būtina atstatyti pirmines jo funkcijas, palaikyti drėgmės santykį, sutvarkyti drenažines sistemas, šulinius. Dalinamės pirmaisiais įspūdžiais iš I forto pralaidos atradimo vietos!

 

 

Pasidalinti:Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on Facebook

Mes socialiniuose tinkluose:

Facebook Youtube