Kauniečiai žengia neatrastais pažintiniais takais – atveriamos naujos edukacinės erdvės (II diena) 2018 – 04 – 28
Įrašo data: 2018-05-01

Šeštadienis Kaune – gyvas kaip niekad. Mieste šurmuliavo Kaunas Jazz festivalis, o Kauno rajone, Seniavoje, III forte vyko edukacinių erdvių atidarymas, sezono pradžios šventė, kurioje dalyvavo daugybė keliauti nusiteikusių turistų. Ši diena Kauno tvirtovės parkui taip pat ypatinga – erdvės lankytojui tampa atviros, galima rinktis norimą ekskursijos maršrutą, keliauti pėsčiomis su gidu, ar tvirtovės parko autobusiuku, pažinti visą Kauno fortų žiedą keliaujant dviračiais, forte vaikams taip pat bus organizuojamos edukacinės programos.

Šeštadienį susirinkę keliautojai iš Kauno miesto, rajono, Vilniaus, Marijampolės ir kitų Lietuvos miestų buvo nusiteikę smagiai praleisti laiką. Edukacijų ir turizmo centro vadovas Ovidijus Jurkša  susirinkusiems pėstiesiems ir dviratininkams aprodė III forto teritoriją, papasakojo jo istoriją, parodė, kur galima rasti didžiausią sviedinio išmuštą daubą, išlikusią iki šių dienų, kur slėpėsi ir miegojo kariai, parodė vietą, kur fotografavosi pats generolas Litzmanas, ekskursijos dalyvius supažindino su gyvenimu forte, mat tarpukariu čia buvo apsistoję mažiau pasiturintys žmonės, kuriems trūko gyvenamosios vietos. Keliautojai turėjo galimybę pamatyti naujai įrengtas apžvalgines aikšteles, sutvarkytus takus, laiptus – visa tai atkaklių ir entuziastingų forto įgulos narių dėka sukurtas stebuklas. Eidami gamtiniu – istoriniu – pažintiniu taku, dalyviai grožėjosi forto augalija ir gyvūnija: antai šakose prieš saulę šildosi žaltys.

Edukacijos ir turizmo skyriaus parko darbuotojai šventės metu III forto kareivinėse įkurtoje prezentacijų salėje pristatė naująsias turizmo programas – edukacijas ir turizmo maršrutus.  Kas yra Kauno tvirtovė, kuriuose fortuose bus vedamos pažintinės ekskursijos, kaip verdama sriuba „iš kirvio koto“ ir kur gyvena vaiduokliai – šiomis paslaptimis džiugiai dalinosi Kauno tvirtovės parko darbuotojai. Svečiams pasitaikė neeilinė proga apžiūrėti kareiviškų uniformų ekpoziciją nuo 1990 iki dabartinių laikų.

Didžiausias nuotykis ir potyris laukė keliaujantiems fortų žiedu dviračiais, juos lydėjo Kauno tvirtovės parko direktorius prof. dr. Valdas Rakutis. Pėstieji, po ekskursijos III forte, pro Jiesios kraštovaizdžio draustinį žygiavo iki IV Kauno tvirtovės forto. Patys ištvermingiausi kabarojosi aukštais skardžiais, mėgaudamiesi ką tik sužaliavusia gamta ir Jiesios atodangomis. Žinių ištroškusiems turistams, kurie atidarymo metu planavo susipažinti su labiau nutolusiais fortais, turėjo galimybę atvykti į kitus tvirtovės objektus, gyvuojančius daugiau nei šimtmetį, kuriuose gidai vedė pažintines ekskursijas: I forte, kur netrukus įsikurs žirgynas „Zorro“, arba dar neatrastuose daugeliui kauniečių centriniuose šaudmenų sandėliuose (Parako sandėlyje), Šančiuose. IV forte dalyvių laukė Tvirtovės akademijos gidas Juozas Pleita, kuris net keletą grupių vedžiojo vienais klaidžiausių visoje tvirtovėje požemių, jis taip pat pasitiko žygeivius, atvykusius iš III forto. Susidomėti Kauno fortais J. Pleitą pastūmėjo naujas požiūris į paveldą. IV forte vasaros metu savaitgalį per dieną apsilanko apie 100 žmonių. Tai vienas lankomiausių fortų.

Žygio pabaigoje tiek pėsčiųjų, tiek dviratininkų, vidiniame IV forto kieme laukė gardi kareiviška košė, kuria pasirūpino Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas ir įgula. Puiki nuotaika ir geras oras šią dieną ilgam įamžino dalyvių atmintyje. Nespėjusius sudalyvauti, Kauno tvirtovės parkas kviečia atvykti į kitus renginius – sezonas tik prasideda, įgula ir parko darbuotojai dėkoja atvykusiems, ištvermingiems keliauninkams, nes Kauno tvirtovė – tai visuomenė ir kiekvienas iš jūsų jau prisideda prie fortų atgimimo.

 

 

 

 

Pasidalinti:Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on Facebook

Mes socialiniuose tinkluose:

Facebook Youtube