Kauno tvirtovės parke atsivėrė edukacinės erdvės (I diena) 2018 – 04 – 27
Įrašo data: 2018-05-01

Renginio metu atvykusius svečius sveikino Kauno tvirtovės parko direktoriaus Prof. Dr. Valdas Rakutis, gražius linkėjimus padėkos žodžius tarė Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas, kuris yra neabejingas atgimstančiam fortui, o taip pat ir svečias iš miesto savivaldybės – administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius sveikino lankytojus ir darbuotojus su švente. Renginį atvyko atidaryti ir fortą pažadino atliekamu kūriniu operos solistė Vilija Karaliūnaitė.

Edukacijos ir turizmo skyriaus parko darbuotojai šventės metu III forto kareivinėse įkurtoje prezentacijų salėje pristatė naująsias turizmo programas – edukacijas ir turizmo maršrutus.  Kas yra Kauno tvirtovė, kuriuose fortuose bus vedamos pažintinės ekskursijos, kaip verdama sriuba „iš kirvio koto“ ir kur gyvena vaiduokliai – šiomis paslaptimis džiugiai dalinosi Kauno tvirtovės parko darbuotojai.  Svečiai buvo kviečiami pasidairyti po III forto teritoriją žengiant istoriniu – gamtiniu – pažintiniu taku, jį aprodė edukacijos ir turizmo skyriaus vadovas Ovidijus Jurkša. Programos pabaigoje bendruomenės centre vyko III forto arbatos degustacija, ją paruošti ir išsivirti mokytis kviečia edukacijos programa vaikams „Vaistažolių arbata“. Gardžiausia, kaip visada, lieka pabaigai – tarpukario sriuba „iš kirvio koto“ vaišino Kauno tvirtovės parko akademijos skyriaus vadovė istorikė Raimonda Rickevičienė. Šią sriubą virti išmokomi vaikai su tėveliais edukacijų metu.

Svečiai liko maloniai nustebinti sutvarkytu ir lankytojui prieinamu fortu, domėjosi karo istorijos paveldu ir stebėjosi puikiai išsilaikiusiais požemiais. III fortą aplankė žymi architektė, knygų autorė, kultūros paveldo tyrėja, daugelio urbanistinių – architektūrinių tyrimų dalyvė Nijolė Steponaitytė, Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis, Kauno marių regioninio parko atstovas Mindaugas Kirstukas, seimo narys Andrius Kupčinskas, Kauno rajono ir miesto Turizmo informacijos centrų atstovai.  Kauno tvirtovės parkas pritraukė svečius ne tik iš Kauno ar jo apylinkių, bet ir iš tolimesnių miestų – atvyko pasveikinti Biržų pilies muziejaus atstovai.

 

 

 

Pasidalinti:Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on Facebook

Mes socialiniuose tinkluose:

Facebook Youtube