Bendradarbiavimas su Osowiec tvirtove Lenkijoje
Įrašo data: 2017-12-22

Gruodžio 18-19 d. Kauno tvirtovės parke lankėsi svečiai iš Lenkijos, Biebrzo nacionalinio parko, Osowiec tvirtovės – Mońkų rajono seniūnas Franciszek Daniszewski, Biebrzo nacionalinio parko direktorius Andrzej Grygoruk, jo pavaduotojas Mariusz Silakowski ir Dr. Cezary Werpachowski.

Svečiai apžiūrėjo Marvos (Nr. 11) fortą bei 3 fortą.

Antrąją svečių apsilankymo dieną įvyko susitikimai Kauno rajono savivaldybėje ir Kauno marių regioniniame parke.

Kauno rajono savivaldybėje maloniai priėmė vicemeras Paulius Visockas, urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rūta Černiauskienė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Šukevičius ir kiti komandos nariai. Kauno marių regioniniame svetingai sutiko, parko veiklą bei edukacijų centrą pristatė direktorė Nijolė Eidukaitienė ir kolektyvas.

Susitikimas buvo rimto bendradarbiavimo pradžia – vizito metu buvo sutarta rengti bendrą projektą INTERREG „Lietuva – Polska“ programai. Iš Kauno tvirtovės objektų prioritetas bus teikiamas kuriant edukacinį centrą 3 forte bei, esant galimybei, pritaikant įvairioms veikloms 11 ir 1 fortus.

2018 m. sausio mėnesį yra planuojamas Kauno rajono savivaldybės ir Kauno tvirtovės parko vadovų vizitas į Osowiec tvirtovę Lenkijoje. Buvo sutarta, kad 2018 m. pavasarį į šią tvirtovę atvyks ir Kauno tvirtovės gidų kursų dalyviai, bei mokymų fortų tvarkytojams delegacija.

Oswiec tvirtovė buvo statyta tuo pačiu metu, kaip ir Kauno tvirtovė. Pirmojo pasaulinio karo metu, 1914-1915 m. ji buvo sėkmingai panaudota kovojant prieš Vokietiją.

Šiuo metu yra išlikę 4 fortai, dengiantys geležinkelio ir automobilių tiltus per Bebro upę, iš jų du priklauso Lenkijos kariuomenei, kitus du valdo Bebro nacionalinis parkas ir Monkų seniūnas Franciszek Daniszewski. Pastaruoju metu yra svarstoma apie abiejų fortų pritaikymą turizmui

Pasidalinti:Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Google+Share on Facebook

Mes socialiniuose tinkluose:

Facebook Youtube